GRIMIK ubytování

Vítejte u nás...

O nás

Vítejte na stránkách poloroubené chalupy GRIMIK v Držovicích u Prostějova nedaleko Plumlovské přehrady. Ačkoli roubenka není typickou stavbou pro zemědělskou oblast Haná, nijak nenarušuje ráz krajiny.
 
Nabízíme pronájem skýtající komfortní ubytování a moderní wellness zónu. Chalupu je možné využívat celoročně, jak pro rodinné dovolené, malé firemní akce, tak i k setkání přátel. Pronájem je možné sjednat přes rezervační formulář nebo telefonicky, a to na víkendové pobyty, týdenní pobyty či firemní akce dle Vašich konkrétních požadavků. Pobyt je možné spojit s pronájmem wellness zóny.


Co u nás najdete?

V přízemí se nachází vstupní chodba s odkladovým prostorem bot a svrchníků, sociální zařízení a kuchyně
s obývacím pokojem, ze kterého je přístup na zastřešenou venkovní terasu, která je vybavena pohodlnou zahradní sedací soupravou. V podkroví se nachází 4 pokoje s klimatizací, jeden jednolůžkový, zbývající jsou dvoulůžkové. Pokoje jsou moderně a prakticky vybaveny. V podkroví je samozřejmě i WC. V chalupě je k dispozici Wifi připojení. Obývací pokoj a wellness jsou vybaveny TV přijímači se satelitním příjmem. Je zde možnost parkování pro 2 osobní auta na oploceném pozemku. Kolem chalupy je okrasná i užitková zahrada s ohništěm.

Služby

1. Masáže

V rámci wellness zóny roubenky GRIMIK je možné objednat si masáž. Masáž jako taková patří k jedněm
z nejstarších terapeutických procedur a slouží
k fyzické i psychické regeneraci. U nás si můžete vybrat ze dvou druhů masáží a to sportovní
a klasickou.
 
Klasická masáž je nejčastěji používaným druhem masáže. Napomáhá organismu zbavit se únavy
a podporuje jeho regeneraci. Využívá se hlavně jako doplněk léčby při zranění pohybového aparátu. Pomáhá uvolnit ztuhlé svalstvo, odstraňuje únavu
a stres, napomáhá prokrvení svalů a pozitivně ovlivňuje lymfatický systém.

Klasická masáž se nedoporučuje při stavech vyčerpání organismu, v době těhotenství, při pooperačních stavech, při akutních zánětlivých nebo nádorových onemocněních a také není vhodná pro osoby trpící onemocněním kůže.

Sportovní masáž má dvě hlavní funkce. Slouží
k přípravě organismu na sportovní výkon
a k regeneraci organismu po sportovním výkonu
a zároveň svými účinky předchází trvalému poškození organismu.
Tento typ masáže tedy napomáhá k regeneraci svalstva a tkání, zvyšuje prokrvení kůže a mírní bolest pohybového aparátu a zvyšuje jeho výkonost.

Sportovní masáž není vhodná pro osoby po nadměrné zátěži, pro těhotné ženy, pro osoby trpící nádorovým onemocněním, horečnatým onemocněním nebo onemocněním kůže. Osoba podstupující sportovní masáž by také neměla trpět zánětem šlach, svalů nebo kůže.

Ceník masáží

■  Klasická masáž

Typ masáže Doba masáže Cena
Záda 30 min 350 Kč
Záda + šíje 45 min 400 Kč
Šíje 15 min 150 Kč
Dolní končetiny 40 min 400 Kč
Horní končetiny 40 min 400 Kč
Indická masáž hlavy 30 min 300 Kč
Havajská masáž (Lomi Lomi) 50 min 800 Kč
Celková masáž
(záda, šíje, dolní končetiny, horní končetiny)
70 min 850 Kč

■  Sportovní masáž

Typ masáže Doba masáže Cena
Záda 30 min 350 Kč
Pohotovostní masáž dolních končetin 15 min 150 Kč

2. Parafínový zábal rukou

■  Parafínový zábal je velmi příjemná a účinná aplikace teplého kosmetického parafínu na ruce. Dochází
k celkovému prohřátí, prokrvení a hydrataci ošetřené pokožky. Během zábalu dochází k předání tepla
a účinných minerálů do pokožky, zvyšuje se její prokrvení, změkčení a zvyšuje se její tonus, zároveň má blahodárný vliv na drobné klouby, uvolňují se svalové spazmy.

■  Co vás čeká?

Ponoříte ruce do nádoby s předehřátým voskem. Po několika vteřinách je vyjmete. Na vzniklou parafínovou krustu vám navlékneme igelitovou vrstvu a poté ještě termonávlek. Na konci procedury vám opatrně celou krustu z rukou sloupneme. Výsledek bude velmi zřejmý, uvidíte sami.

■  Cena: 200 Kč

3. Wellness

4. Pilotem na zkoušku

V rámci služeb roubenky Grimik je možné si domluvit pravý adrenalinový zážitek!
 
Pilotem na zkoušku – možnost vyzkoušení pocitu z letu na ULL (Skyleader). Létá se z letiště Přerov nebo Olomouc, a to po vzájemné dohodě podmínek.
 
Detailní informace poskytneme při osobním či telefonickém jednání.

Ceník

Wellness akce
Wellness + ubytování na 1 noc pro 2 osoby za akční cenu 5 000 Kč.
Akce platí vždy od pondělí do čtvrtku včetně.
Check in - v 17hod, wellness 18 - 20hod, check out - do 10hod.
Víkendové pobyty
Zveme vás na víkendové pobyty (pá - ne) za akční cenu 9 500 Kč.
K dispozici wellness zóna se slevou 10%.
Prodloužené víkendy
Zveme vás na prodložené víkendy za cenu 12 500 Kč / objekt
K dispozici wellness zóna se slevou 10%.
Jarní prázdniny 2021
V období od 1.2. - 14.3.2021 akční týdenní pobyty (6 nocí) za 27 000 Kč / objekt.
K dispozici wellness zóna se slevou 10%.
Velikonoce 2021
Zveme vás na velikonoční pobyt v termínu od 1.4. - 5.4.2021 v ceně 18 000 Kč / objekt.
K dispozici rovněž wellness zóna se slevou 10%.
Letní prázdniny 2021
V období od 1.7. - 31.8.2021 akční týdenní pobyty (6 nocí) za 27 000 Kč / objekt.
K dispozici wellness zóna se slevou 10%.
 
Vánoce 2021  (10% sleva na wellness):
1. Štědrý den:         (24.12. - 25.12.)
2. Vánoční pobyt:  (23.12. - 26.12.)
3. Vánoční pobyt:  (21.12. - 26.12.)

7 000 Kč / chalupa
20 000 Kč / chalupa
25 000 Kč / chalupa
Silvestr 2021
(28.12.2021 - 2.1.2022): + wellness 2.5h
(29.12.2021 - 1.1.2022):
Individuální jednání možné - pro změnu termínu.

33 000 Kč / chalupa
25 000 Kč / chalupa
 

Ubytovací kapacita chalupy je 7 lůžek.

Pronájem chalupy Grimik na týden (6 nocí) 29 900 Kč
Pronájem chalupy Grimik na víkend (2 noci)
+ víkendová sleva na wellness
9 500 Kč
Vratná kauce 10 000 Kč
Ubytování na 1 noc - jednolůžkový pokoj 2 900 Kč
Ubytování na 1 noc - dvoulůžkový pokoj 3 900 Kč
Ubytování na 1 noc - všechny pokoje 7 000 Kč

Check in    - 14:00
Check out  - 10:00
 
Informace k zaplacení zálohy a storno poplatku.
Všeobecné podmínky k pronájmu.
 
V případě zájmu o ubytování na jiný počet nocí je možná individuální domluva.

Roubenka Grimik nabízí možnost pořádání firemních akcí, kde je možno využít interiér roubenky, horní i dolní terasu a wellness zónu. Cena dohodou dle individuálních požadavků.


Tipy na výlety po okolí

Ať už jste milovník historie a památek všeho druhu nebo vyznavač adrenalinových sportů, na Hané si určitě přijdete na své. Tato středomoravská oblast zasahující do okresů Prostějov, Olomouc a Přerov nabízí mnoho způsobů jak strávit příjemnou dovolenou. Dovolte nám, abychom Vám ukazáli několik zajímavých míst
v blízkém okolí roubenky Grimik a třeba Vás i inspirovali k podniknutí hezkého výletu.

1. Obec Čechy pod Kosířem

Obec Čechy pod Kosířem se nachází 10 km od Držovic na úpatí kopce Kosíře. V obci najdeme klasicistní zámek se zámeckými zahradami, kde svého času pobýval malíř Josef Mánes. Dále je v obci možné navštívit muzeum historických kočárů nebo hasičské muzeum, kde je možné vidět exponáty ukazující vývoj hasičské techniky. Na kopci Kosíři, který se tyčí nad vesnicí, je možné navštívit nově postavenou rozhlednu, která nabízí výhled na prostějovský region.

2. Město Plumlov

Ve vzdálenosti asi 11 km od obce Držovice se nachází město Plumlov, které proslulo v minulých letech jako místo rekreace pro mnohé Prostějovany. Najdeme zde totiž vodní nádrž Plumlov vybudovanou na říčce Hloučele. V centru města potom stojí dominanta širokého okolí – Plumlovský zámek. Tato barokní stavba postavená Janem Adamem
z Lichnštejna na konci 17. století nabízí 3 prohlídkové trasy a časté kulturní akce, jako jsou divadelní představení a koncerty.

3. Město Prostějov

Okresní město Prostějov nabízí jako kulturní centrum regionu mnohé způsoby vyžití. Blízko historického centra se nachází městské divadlo. Tato secesní stavba vděčí za svou podobu architektu Janu Kotěrovi, který stavbu dokončil v roce 1907. Divadlo ročně poskytuje zázemí pro 250 až 300 kulturních akcí. Nedaleko divadla najdeme Kino Metro 70, které svým pestrým programem jistě uspokojí i náročnější návštěvníky. Sportovní nadšenci si přijdou na své v areálu tenisového klubu TK Plus, který nabízí nejen pronájem tenisových dvorců, ale i možnost zahrát si badminton, bowling nebo squash. Pokud však nejste příznivcem ani jednoho z výše zmíněných sportů, můžete navštívit lední stadion a zhlédnout například zápas místního klubu LHK Jestřábi Prostějov. Tímto výčtem ale nabídka sportů
a aktivit rozhodně nekončí. V Prostějově si můžete vyzkoušet
i sporty adrenalinové. Za všechny uvedu tandemový seskok
z výšky 4000 metrů, který si můžete vyzkoušet na městském letišti. Mezi další atrakce, které stojí za zmínku, patří prostějovský akvapark nebo městské lázně.

4. Město Olomouc

Krajské město Olomouc bývá označováno za srdce Hané a je třeba říct, že úplným právem. Toto univerzitní město se nachází necelých dvacet kilometrů od Prostějova. Mezi městy je velice dobré dopravní spojení, takže není problém dopravit se
do Olomouce vlakem, autobusem nebo vlastním autem po dálnici E462. Olomouc je proslulá svým historickým centrem, které je po Praze nejvýznamnějším památkovým jádrem v ČR. Nachází se zde mnoho významných památek včetně památky chráněné organizací UNESCO - Sloupu Nejsvětější Trojice.

Dále rozhodně nesmím opomenout katedrálu sv. Václava, věž kostela sv. Mořice, ze které je možné vidět celou Olomouc jako na dlani nebo bohatě zdobený barokní kostel Panny Marie Sněžné. Milovníkům květin bude určitě známé výstaviště Flora Olomouc, které každoročně pořádá proslulé mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhy. V blízkosti Olomouce se nachází historická čtvrť Svatý Kopeček s Bazilikou Navštívení Panny Marie a nebo městská zoo, která je jedinou zoo v Olomouckém kraji. Ve městě také najdeme od roku 2009 fungující akvapark, který je otevřený jak v letních tak zimních měsících.

5. Lázně Slatinice

Obec Slatinice najdeme 9 km od Držovic a je tak ideálním místem pro výlet na kole. Slatinice jsou proslulé svými lázněmi, jejichž historie sahá až do 16. století. K léčbě nemocných jsou zde využívány sirné prameny, které jsou většinou pojmenované po českých světcích. Najdeme zde například prameny sv. Václav, sv. Vít nebo sv. Jiří. Příjemnou atmosféru v obci dokresluje několik cukráren a vinný sklípek na zdejším náměstí.


Rezervace (Reservation)Kde nás najdete (Where to find us)?